wersja testowa serwisu

Przedstawiciele grupy "Zwierzoluby Łęczyca" na Ogólnopolskim Kongresie Praw Zwierząt. "Jesteśmy pełne nadziei"

Przedstawiciel grupy "Zwierzoluby Łęczyca" na Ogólnopolskim Kongresie Praw Zwierząt. "Jesteśmy pełne nadziei"
fot. nadesłane

Zgodnie z zapowiedziami, przedstawicielki grupy "Zwierzoluby Łęczyca" wzięły udział w pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Praw Zwierząt, który odbywał się pod patronatem Wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej.

Jak informują uczestnicy, kongres zawierał się w ośmiu panelach tematycznych, które wyczerpywały tematycznie problematykę ochrony zwierząt w Polsce - edukacja, zwierzęta gospodarskie, ochrona prawna zwierząt, bezdomność, psy i koty rasowe, interwencje, nauka a prawa zwierząt, zwierzęta dzikie i wolnożyjące.

- Panelistami Kongresu byli naukowcy, prawnicy, etycy, najbardziej znaczący działacze ochrony zwierząt w Polsce, Prokuratura Krajowa, MSWiA, Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Weterynarii, NIK i kilku specjalistów z innych dziedzin - mówi Katarzyna Śliwa-Łobacz, Prezes Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE.

Udział w Kongresie wzięły Agnieszka Gierowska oraz Aleksandra Bartczak, które reprezentowały grupę "Zwierzoluby Łęczyca".

- Cieszymy się, że w Senacie pojawiło się tak wielu ludzi, którym dobro zwierząt leży na sercu, a ich celem jest walka o prawa tych, którzy nie mogą się sami bronić. Dlatego jesteśmy z Panią Agnieszką Gierowską pełne nadziei, że okrucieństwo wobec zwierząt zostanie pokonane. Wierzymy, że można edukować ludzi, że piesek czy kotek to nie podwórkowy Burek, a przyjaciel rodziny. Jesteśmy podekscytowane i szczęśliwe, że po tylu latach zaczęto głośno rozmawiać o problemach jakie dotykają te niewinne istoty i o krzywdach wynikających często z bezmyślności ludzkiego gatunku. Dla zwierząt był to bardzo ważny dzień - dzień zmian na lepsze, bo ktoś właśnie przemówił za nie, a same przecież nie mogą tego zrobić - czytamy we wpisie Aleksandry Bartczak na grupie "Zwierzoluby Łęczyca".

- W imieniu "Zwierzoluby Łęczyca" chciałam podziękować Katarzynie Śliwie-Łobacz - Prezes Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE, która mnie zaprosiła na ten kongres - dodaje Agnieszka Gierowska. - Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy podarowały w prezencie Pani Katarzynie laurki, za co dziękuję kadrze pedagogicznej i Pani dyrektor Joannie Stańczyk oraz koordynatorowi Pani Annie Kamińskiej.

Podziękowania w formie laurek wykonały dzieci z grupy "Słoneczka" oraz "Motylki" pod opieką Ilony Talary oraz Małgorzaty Kaweckiej. Słów zachwytu nie kryła Prezes Fundacji MONDO CANE.

- Podczas Kongresu Praw Zwierząt dostałam coś wyjątkowego od wyjątkowych ludzi. Takich małych ludzi. Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. 4-latki narysowały dla mnie podziękowania za to, co robię. Prawie się rozpuściłam ze wzruszenia - napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Śliwa-Łobacz. - Przyjadę do Łęczycy i osobiście uściskam dzieciaki. Dziękuję Wam, że ciągle możemy wierzyć w pracę u podstaw i zwykłych ludzi, robiących niezwykłe rzeczy. Kłaniam się wychowawcom z tego przedszkola i rodzicom tych dzieci. Jesteście nadzieją na lepszy świat.

Zobacz zdjęcia: