Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie

262-19596_20240610-082504_1
fot. KPP w Kutnie

Dzieci z dwóch przedszkoli odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub motocykla oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

- Dzieci z przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę, a policjanci zawsze z wielką przyjemnością i z ogromnym zaangażowaniem opowiadają o swojej pracy . Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne - radiowozy, motocykle, oprowadzają „małych gości" po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba - informuje mł. asp. Daria Olczyk.

Dla przedszkolaków był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego czasu. Swoje miejsce znalazły oczywiście informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na przejściach dla pieszych oraz zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Mł. asp. Katarzyna Wasiak omówiła także z najmłodszymi kontakt z osobami obcymi jak i bezpieczeństwo w kontakcie z groźnym psem. Maluchy słuchały z dużym zainteresowaniem. Dzieci miały okazje pobawić się w detektywa robiąc sobie odciski palców. Przedszkolaki ochoczo i z uśmiechem na buzi wsiadały do środka radiowozu a także na motocykl policyjny.

Zobacz zdjęcia: