wersja testowa serwisu

Przekroczyła prędkość, jadąc pod wpływem narkotyków. Okazało się, że była poszukiwana

262-132769
fot. KPP w Kutnie

Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali kierującą, która przekroczyła prędkość. Okazało się, że kobieta była poszukiwana, posiadała przy sobie narkotyki i jak wstępne badanie wskazało również prowadziła samochód pod ich wpływem. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających i psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem grozi do 2 lat za kratami.

4 lipca 2021 roku policjanci z ruchu drogowego kutnowskiej komendy w miejscowości Bardzinek kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Około godziny 17.00 zatrzymali do kontroli kierowcę Seata Leona, który przekroczył prędkość. Za kierownicą siedziała 23-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ciechanowskiego.

- Kierująca podczas kontroli zachowywała się nienaturalnie - widać było jej znaczne podenerwowanie. Funkcjonariusze sprawdzili jej dokumenty w policyjnym systemie. Jak się okazało kobieta jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo jej zachowanie wskazywało, że kierująca może znajdować się pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. W związku z tym mundurowi poddali 23-latkę testowi narkotykowemu. W wyniku przeprowadzonego wstępnego badania okazało się, iż kobieta znajduje się pod wpływem amfetaminy. Została pobrana od niej krew aby potwierdzić tę informację - informują mundurowi.

Policjanci przeszukali jej odzież i samochód, gdzie odnaleźli biały i kremowy proszek oraz susz roślinny. Badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina, ekstasy oraz marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 12 gramów substancji zabronionych.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. 5 lipca 2021 roku usłyszała zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała pod wpływem amfetaminy będzie odpowiadać także za to przestępstwo. Grozi za nie do 2 lat pozbawienia wolności.