wersja testowa serwisu

Przywłaszczyli kartę i płacili nią za zakupy. Usłyszeli siedemnaście zarzutów

Untitled
fot. KPP w Kutnie

Kryminalni z Kutna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa dotyczące przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawcy zabrali znalezioną kartę płatniczą, a następnie płacili nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanym łącznie 17 zarzutów. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu etui wraz z dokumentami oraz kartą płatniczą. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca na terenie jednego ze sklepów zabrał pozostawione na ladzie etui, a następnie korzystając z karty płatniczej, kilkukrotnie usiłował zapłacić nią za zakupy. W efekcie 11 razy dokonał płatności zbliżeniowo.

Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę 300 złotych. Zawiadomieni o tym kutnowscy policjanci od razu zajęli się sprawą. Kryminalni analizując zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczony monitoring wytypowali sprawców. 15 lipca 2021 roku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat, przebywających na terenie naszego miasta.

- Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyznom łącznie 17 zarzutów dotyczących przywłaszczenia, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do popełnienia tych przestępstw - informują przedstawiciele KPP w Kutnie. - Za przywłaszczenie mienia grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat więzienia.