wersja testowa serwisu

Radosław Rojewski dyrektorem Kutnowskiego Domu Kultury na kolejne pięć lat

batch_DSC00013
fot. UM Kutno

Radosław Rojewski nadal będzie zarządzać Kutnowskim Domem Kultury. Dotychczasowy dyrektor instytucji otrzymał ponowne powołanie od prezydenta Kutna. Dyrektor będzie pełnić swoją funkcję od 1 stycznia 2022 roku do końca 2026 roku.

- Pan dyrektor Rojewski jest sprawdzonym fachowcem, który przez ostatnich osiem lat dobrze radził sobie z powierzonymi zadaniami. Kutno jest miastem stawiającym na kulturę, dlatego wierzymy, że dyrektor Rojewski pomoże w dalszym ciągu rozwijać ten obszar życia miejskiego – powiedział podczas uroczystego powołania Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Radosław Rojewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zarządzania kulturą i oświatą. Na stanowisku szefa KDK jest od początku 2014 roku. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów artystycznych organizowanych przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne, Młodzieżowy Dom Kultury współpracował również z Państwową Szkołą Muzyczną w Kutnie.

- To dla mnie wyróżnienie, a jednocześnie misja. Po tych kilku latach, wiemy, w którym kierunku rozwijać kulturalne życie w mieście. Wciąż jest jeszcze pole do wprowadzenia innowacji i nowych pomysłów, ale to jest właśnie to zadanie, które stawia przede mną prezydent Kutna, a także, które stawiam sobie osobiście przed następnym okresem czasu pracy w Kutnowskim Domu Kultury - powiedział Radosław Rojewski.

Powołanie dla dyrektora Rojewskiego zostało przekazane w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno.

źródło: UM Kutno