wersja testowa serwisu

Rawscy policjanci zachęcają do wstąpienia w ich szeregi. Za nami spotkanie w ZSP w Białej Rawskiej

255-131646

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej policjanci zapoznawali młodzież ze specyfiką zawodu policjanta

W czwartek policjantki z rawskiej komendy odwiedziły Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, gdzie z młodzieżą rozmawiały na temat zawodu policjanta. Ci uczniowie już za rok staną przed wyborem zawodu, dlatego też, teraz jest najlepszy czas aby porozmawiać z młodzieżą i zaproponować wejście w szeregi policyjne. Funkcjonariuszki omówiły zasady doboru do służby, kryteria i wymagania. Powiedziały o niezbędnej dokumentacji. Omówiły także tor sprawnościowy, jaki mają do pokonania kandydaci do służby oraz podały kilka przydatnych rad jak sprawnie i szybko go pokonać. Policjantki chętnie przybliżyły uczniom specyfikę zawodu. To, jak wygląda codzienna służba, jakimi sytuacjami spotykają się nasi funkcjonariusze. Takie spotkania to bardzo dobry czas na zadawanie nurtujących pytać i na bezpośrednią rozmowę.

Każdy zainteresowany wstąpieniem do służby w Policji może uzyskać informacje dotyczące doboru w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod numerem telefonu 47 843 31 10. Zapraszamy także do bezpośredniej rozmowy z kadrowymi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w naszej jednostce przy ulicy Tadeusza Kościuszki 23.

Samym doborem zajmuje się Sekcja Doboru przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ulica Lutomierska 108/112. Poniżej kryteria przyjęcia do służby w Policji, a także omówienie poszczególnych etapów rekrutacji: http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic/rekrutacja/811,Rekrutacja.html

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej