wersja testowa serwisu

Rawscy policjanci zatrzymali sprawców włamania na konto bankowe. Ich łupem padło pół miliona złotych

policja-kajdanki2

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji doprowadzili do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Łupem przestępców padło pół miliona złotych. 24-latek z Warszawy oraz 28–letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego najbliższy czas spędzą w areszcie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w rawskiej komendzie ustalili współsprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do jednego z przedsiębiorców z powiatu piotrkowskiego.

W 2018 roku łupem sprawców padło pół miliona złotych, które mężczyźni wypłacili z jednego z banków na terenie powiatu rawskiego. W czerwcu 2019 roku policjanci ustalili i zatrzymali pierwszego z mężczyzn, do którego należał rachunek bankowy, na który skradzione pieniądze zostały przelane i który wypłacił je z banku.

W stosunku do 24–letniego mieszkańca Warszawy w 2019 roku sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci jednak na tym nie poprzestali i dążyli do ustalenia drugiego ze sprawców. Ustalali i przesłuchiwali kolejnych świadków, przeprowadzali okazania wizerunków, analizowali zgromadzony materiał, w tym powiązania numerów telefonów występujących w sprawie.

Doprowadziło to do ustalenia i zatrzymania drugiego ze sprawców. 28–letniemu mieszkańcowi powiatu piaseczyńskiego prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania przychylając się do wniosku prokuratora.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej