wersja testowa serwisu

„Renta z tytułu niezdolności do pracy”. ZUS zaprasza na darmowe szkolenie

ZUS-i-Fundacja-Aktywizacja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi oraz Fundacja Aktywizacja, zapraszają osoby z niepełnosprawnością, problemami zdrowotnymi, które utrudniają znalezienie zatrudnienia lub pracę w dotychczasowym zawodzie na bezpłatne spotkanie online dotyczące renty z tytułu niezdolności do pracy. 

Na szkoleniu poruszone zostaną takie zagadnienie jak:
- warunki nabycia prawa do renty,
- pojęcie niezdolności do pracy,
- rodzaje renty z tytułu niezdolności do pracy,
- brak prawa do emerytury jako warunek przyznania renty,
- staż uprawniający do renty,
- powstanie i ustanie prawa do renty,
- wysokość renty,
- zawieszenie i zmniejszenie renty,
- tryb postępowania o przyznanie renty,
- wypłata renty,
- o czym osoby pobierające rentę powinny powiadomić ZUS.

Szkolenie odbędzie się 17 czerwca w czwartek, w godzinach od 10:00 do 12:00. Szkolenie jest online i odbędzie się na platformie ZOOM.

Szkolenie będzie prowadzone przez specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych I Oddziału w Łodzi i będzie tłumaczone na język migowy. Organizatorem spotkania jest Fundacja Aktywizacja oraz I Oddział ZUS w Łodzi.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu proszone są o wcześniejsze zapisanie się drogą mailową poprzez wysłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail pod który można wysłać zaproszenie na szkolenie) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zapisów. 

Szczegóły pod TYM linkiem.