wersja testowa serwisu

Rewitalizacja najstarszej części miasta na ostatniej prostej

Untitled
fot. Urząd Miasta Kutno

Dobiegają końca prace związane z rewitalizacją najstarszej części Kutna. Modernizacja Placu Wolności i Rynku Zduńskiego jest już na ostatniej prostej. Według założeń prace budowlane powinny zakończyć się do połowy stycznia przyszłego roku.

Prace wykonane są już w ponad 90 procentach. Na ten moment wykańczane są pawilony: gastronomiczny i wystawienniczy. Robotnicy układają też okładziny kamienne przy fontannach na płycie placu i Rynku Zduńskim. W większości wykonany został montaż znaków pionowych i poziomych w ramach nowej organizacji ruchu w obrębie ulic: Podrzeczna, Miła, Zamenhofa, Krótka.

Oprócz trwających robót budowlanych dobiegają końca nasadzenia zieleni na Rynku Zduńskim i Placu Wolności. W specjalnie przygotowanych stanowiskach posadzono głogi pośrednie. Na ul. Krótkiej oraz na każdej pierzei placu pojawiły się lipy drobnolistne.

Na Rynku Zduńskim posadzono klony polne. Ponadto pojawiły się tam akcenty różane, sektory z trzmieliną, jałowcami płożącymi i berberysami. Być może przy ul. Zduńskiej pojawią się jeszcze inne dodatkowe nasadzenia krzewów. Łącznie w rejonie placu, Rynku Zduńskiego i sąsiadujących ulic posadzonych zostanie około 100 drzew.

Jednocześnie trwają również prace koncepcyjne dot. zagospodarowania głównej płyty Placu Wolności odpowiednią aranżacją sezonowych roślin zielonych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Efekt wszystkich tych prac zarówno budowlanych, jak i rewitalizacyjnych będziemy mogli ocenić wiosną przyszłego roku.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: