wersja testowa serwisu

Rodzinnie w Leszczynku - sportowo-kolorowo-bezpiecznie

Rodzinnie w Leszczynku - sportowo-kolorowo-bezpiecznie

W minioną sobotę – 29 maja w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku bawiliśmy się „Sportowo-Kolorowo-Bezpiecznie". Wydarzenie zorganizowała Gmina Kutno, Centrum Kultury Gminy Kutno, Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dzień Rodziny  w Leszczynku rozpoczął się od koncertu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Tomasza Marciszewskiego. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, która przywitała wszystkich obecnych i zaprosiła do zabawy.

W strefie przed dworem mogliśmy zjeść watę cukrową, zobaczyć piękne rękodzieło,a najmłodsi mogli bawić się na dmuchańcach. W namiocie policji przymierzaliśmy kamizelkę kuloodporną, siadaliśmy na policyjnym motocyklu, dzięki czemu mogliśmy poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Tuż obok poznawaliśmy bliżej tajniki pracy strażaka, podziwialiśmy wóz strażacki. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczynka chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i w części parkowej robili pokazy sprzętów strażackich.

W dalszej części parku Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji historycznej PESTIS, uczyło nas jak strzelać z łuku. Dzięki  Stowarzyszeniu Historycznemu "Pułk 37" sprawdzaliśmy się kondycyjnie na torze przeszkód.

Całą zabawę urozmaicała nam gra plenerowa, gdzie na terenie parkowo-dworskim ukryte były zagadki, których znalezienie i odgadnięcie wieńczyło zdobycie ciekawych upominków.

W kolejnej lokalizacji natomiast bawiliśmy się, poznawaliśmy nowe kształty i przedmioty na ścieżce sensorycznej, której autorką jest Agnieszka Sroka - Świstak, opiekun sekcji muzycznej w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Na palcu zabaw puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, na boisku zagraliśmy mecz piłki nożnej, sprawdzaliśmy się także siłowo w przeciąganiu liny. Nad tymi sportowymi zmaganiami czuwał Bartłomiej Zimny opiekun sekcji rekreacyjno – sportowej w CKGK, który zachwycił uczestników wydarzenia pokazem tańca breakdance.

Z Gminną Biblioteką Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku poznawaliśmy nowości wydawnicze, a wraz z Anetą Sikora – Ołdakowską opiekunką sekcji artystycznej rozwijaliśmy swoje umiejętności artystyczne podczas warsztatów.

Dzięki pokazom bicykli z grupy bicykle.pl poznaliśmy historię powstania pierwszych rowerów i z zapartym tchem obserwowaliśmy niezwykłe wyczyny akrobatyczne na jednośladach. Dodatkowo każdy z nas mógł przeżyć niezapomnianą przejażdżkę bicyklem lub trycyklem.

Podczas karaoke  parkiet był nasz  - wszyscy razem śpiewaliśmy i tańczyliśmy.

Ostatnią atrakcję było kino plenerowe, a w nim pokaz filmowy bajki „Sing".

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również strefy gastronomicznej – na rodziny czekały dwa foodtrucki serwujące lody oraz kanapki.

Dziękujemy partnerom wydarzenia za dostarczenie słodkich przekąsek dla naszych najmłodszych – firmom Kellog's i Vandemoortele oraz firmie DS Smith za przekazanie materiałów użytych podczas warsztatów.

Dziękujemy że byliście z nami !!

Materiał filmowy z wydarzenia można obejrzeć w TYM MIEJSCU.