wersja testowa serwisu

Rozbili auto w rowie, uciekali przed policją. Kompletnie pijani mężczyźni zatrzymani, kierowca usłyszał zarzut

policja

Dwóch mężczyzn wjechało fiatem do rowu, po czym zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Po pościgu przez koluszkowskich policjantów zostali natychmiast schwytani. Jak się okazało 31 – letni kierujący miał w organizmie blisko 2,4 promila. Jego pasażer również był pijany. Kierowca Fiata usłyszał już zarzut kierowania pod wpływem alkoholu za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 28 marca 2020 roku, tuż po godzinie 22:00, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego koluszkowskiej komendy dostali zgłoszenie od oficera dyżurnego, iż w Będzelinie (gm. Koluszki) do rowu wjechał samochód, z którego wyszli dwaj młodzi mężczyźni. 

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Dojeżdżając do celu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać w pobliską uliczkę. Koluszkowscy stróże prawa natychmiast za nimi pobiegli. Po kilkusetmetrowym pościgu mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało, 31 – latek kierował porzuconym w rowie Fiatem mając ponad 2,4 promile, a jego 31 – letni kompan miał w organizmie ponad 2 promile. Na miejscu zdarzenia był również świadek, który potwierdził, że jeden z mężczyzn kierował samochodem a drugi był pasażerem.

Mężczyźni zostali zatrzymani a noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 31 – letni kierujący usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

źródło: KPP Łódź Wschód