Łódzkie: Rusza kolejny ogromny transport maszyny TMB! Utrudnienia na A1 i S8 już od 6 grudnia [Mapa]

Łódzkie: Rusza kolejny ogromny transport maszyny TMB! Utrudnienia na A1 i S8 już od 6 grudnia [Mapa]
GDDKiA w Łodzi
Uwaga kierowcy, rusza kolejny transport mega maszyny! Już po raz drugi przez województwo łódzkie prowadzony będzie transport gigantycznej maszyny TBM. Transport, podobnie jak było to kilka tygodni temu, wjedzie na teren naszego regionu autostradą A1 z województwa śląskiego już w najbliższy wtorek, 6 grudnia około godziny 5:00 rano.  Jak będzie wyglądał dalej plan podróży? Szczegóły w poniższym artykule.

Jak przekazuje GDDKiA w Łodzi, godzinę później, czyli około 6.00 rano we wtorek, 6 grudniakolumna pojazdów ma dotrzeć do Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Stobiecko Szlacheckie Wschód na 388 kilometrze A1. Na MOPie w powiecie radomszczańskim zaplanowano pierwszy w województwie łódzkim planowany postój. 

- Konwój będzie się poruszał z prędkością od 10-30 km/h i zajmie całą szerokość jezdni. Będzie możliwość ominięcia go, zjeżdżając na węźle Radomsko na DK91 i wracając na autostradę na węźle Kamieńsk. Kolejny etap przejazdu rozpocznie się również we wtorek, 6 grudnia o godzinie 22:00. Konwój pojazdów wyruszy z MOP Stobiecko Szlacheckie Wschód i będzie podążał autostradą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Tej nocy kolumna pojazdów przejedzie przez będący w budowie odcinek A1 Kamieńsk - Piotrków Trybunalski - informuje Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA.

Co ważne wyraźnego zaznaczenia - w tym przypadku nastąpi istotna zmiana w porównaniu z pierwszym transportem. W związku z faktem, że wykonawca robót udostępnił na całej długości jezdnię zachodnią, na czas przejazdu ładunku nie będzie zatrzymywany ruch w kierunku Katowic.

- Na czas przejazdu konwoju od MOP-u w Stobiecku Szlacheckim do węzła Kamieńsk, ruch z autostrady A1 w kierunku Łodzi będzie kierowany na węźle Radomsko na DK91 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Zatem jadący z południa, po dotarciu do węzła Piotrków Trybunalski Wschód, będą mogli kontynuować podróż zarówno drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, jak również do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, na którym to mogą zjechać na autostradę A1 w stronę Łodzi i Gdańska - wyjaśnia Zalewski.

Jak informują służby GDDKiA tej nocy transport opuści autostradę A1 i na węźle Piotrków Trybunalski Zachód wjedzie na drogę ekspresową S8. Około godziny 02:45 transport trasą S8 dotrze na parking ADR - dla pojazdów przewożących ładunki niebezpieczne (km 338 między węzłami Polichno i Wolbórz).

Tak jak poprzednio, zespół pojazdów będzie zajmował całą jezdnię w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Nie będzie możliwości wyprzedzania. Podobnie jak w przypadku węzła Radomsko, jadący w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego ominą konwój, zjeżdżając na węźle Kamieńsk na DK91.

W środę, 7 grudnia o godzinie 22:00 transport z parkingu ADR wyjedzie na drogę ekspresową S8. Około godziny 1:00, w okolicy MOP Czerniewice na 367 kilometrze, planowana jest obowiązkowa, 45-minutowa pauza. Po jej zakończeniu przejazd będzie kontynuowany do kolejnego parkingu ADR, który usytuowany za węzłem Rawa Mazowiecka Północ (km 398 - Chrzczonowice) - tam transport jest spodziewany ok. godz. 3:30. Transport dotrze tam już w czwartek, 8 grudnia około godziny 5:00.

- Ze względu na obowiązujące przepisy, w tym miejscu konieczny będzie dłuższy postój - do piątku, 9 grudnia, do godz. 23:00. Ruch w kierunku Warszawy po drodze ekspresowej S8 będzie odbywał się całą szerokością jezdni z prędkością 10-30 km/h i nie będzie możliwości jego wyprzedzania. Należy rozważyć wybór alternatywnej trasy - radzi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.
Jadący ze Śląska w kierunku Warszawy mogą ominąć odcinek trasy S8, po której prowadzony jest transport, jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 w kierunku Łodzi i zjeżdżając na węźle Łódź Północ na autostradę A2 w stronę Warszawy.

Kolejny etap przejazdy nastąpi w piątek, 9 grudnia ok. godz. 23:00. Wówczas transport opuści parking ADR i skieruje się drogą ekspresową S8 w stronę Warszawy.

- Przewidujemy, że tuż po północy opuści województwo łódzkie i wjedzie na teren województwa mazowieckiego. Tak, jak poprzedniej nocy, ruch w kierunku Warszawy będzie odbywał się całą szerokością jezdni z prędkością 10 – 30 km/h, brak będzie możliwości jego wyprzedzania- dodaje rzecznik łódzkiej GDDKiA.

Jadący ze Śląska w kierunku Warszawy mogą ominąć odcinek trasy S8, po której prowadzony jest transport, jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 w kierunku Łodzi i zjeżdżając na węźle Łódź Północ na autostradę A2 w stronę Warszawy.

Konwój będzie posiadał specjalistyczne zabezpieczenie, m.in. mobilne tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, pilotów kierujących ruchem oraz ewentualną asystę Policji. Pamiętajmy, że to największy transport, jaki pojawił się na polskich drogach. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu.