wersja testowa serwisu

Ruszyła rejestracja wolontariuszy na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

1

Do 8 grudnia 2020 r. można zarejestrować się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl! Liczba wolontariuszy jest ograniczona, kto pierwszy ten lepszy!

Kilka najważniejszych informacji:
- rejestracja możliwa jest tylko poprzez portal iwolontariusz.wosp.org.pl,
- numer Sztabu ZHP Kutno to 5097,
- jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią wniosek musi wypełnić za Ciebie rodzic lub opiekun prawny,
- dane podane w zgłoszeniu będą musiały być zweryfikowane przez członków Sztabu. W tym roku preferowaną formą kontaktu będzie spotkanie online za pomocą aplikacji Skype lub Teams. W przypadku osób niepełnoletnich na spotkaniu tym konieczna będzie obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Hufiec ZHP Kutno po raz kolejny został głównym organizatorem kutnowskiego finału zarejestrowanym przez Fundację WOŚP i wraz z niezliczoną liczbą partnerów z lokalnego środowiska m. in. Kutnowskim Domem Kultury, Stowarzyszeniem Kutnowskich Motocyklistów i wieloma innymi instytucjami dobrego serca stworzą coś pięknego tej zimy.

W trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie 270 wolontariuszy zebrało do puszek ponad 146 tysięcy złotych. W mieście róż serca mieszkańców z całą mocą zakwitły po raz kolejny. Jak będzie 10 stycznia 2021 roku?

- Tego nie wiemy. Wciąż sprawdzamy, planujemy i śledzimy rozwój sytuacji. Wszystko po to, by znaleźć złoty środek. Chcemy przygotować program pełen atrakcji, ale jednocześnie spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Wierzymy, że to właśnie teraz możemy pokazać jak wielkie są w nas pokłady solidarności i życzliwości. Udowodniły nam to ostatnie miesiące – w trakcie kwarantanny wiele osób aktywnie włączyło się w działania kutnowskiej Widzialnej Ręki. Wspólnie pomogliśmy seniorom, osobom chorym, wsparliśmy także wiele instytucji (m.in. DPS, MOPS). Będziemy pomagać dalej, tym razem w ramach 29. Finału WOŚP - mówią przedstawiciele Sztabu WOŚP Kutno. - 10 stycznia to dość odległa data i wiele może się zmienić, ale na pewno nie nasze zaangażowanie. Chcemy być wtedy razem z Wami. Wspólnie bawić się i pomagać. Najważniejsze będzie dla nas Wasze bezpieczeństwo. Dlatego też wszystkie zaplanowane przez nas atrakcje będą wpisywały się w reżim sanitarny. Chcemy i po raz kolejny udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Będziemy więc grać razem chociaż na odległość.

Celem zbiórki najbliższego finału będzie laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy u dzieci.