Seniorzy z gminy Strzelce otrzymali komputery

Seniorzy z gminy Strzelce otrzymali komputery
fot. UG Strzelce

Seniorzy z Klubu Senior + mogą już korzystać z komputerów zakupionych przez gminę Strzelce, a sfinansowanych w całości w ramach konkursu Ministra Cyfryzacji na doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów. 

Sprzęt komputerowy, a dokładnie 7 sztuk laptopów, bardzo ucieszył Klubowiczów. Łączna wartość projektu to 19 950,00 zł. Oficjalnego przekazania dokonał Wójt Tomasz Grabowski.

- Dzięki projektowi powstały stanowiska, które pozwalają seniorom podnosić poziom swoich kompetencji cyfrowych. Starsi ludzie coraz częściej korzystają z nowoczesnego sprzętu w celu załatwienia spraw, takich jak uiszczanie bieżących opłat dzięki bankowości internetowej czy rozmowy z bliskimi poprzez komunikatory typu Messenger czy WhatsApp - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy Strzelce.

Klub Senior + w Strzelcach to miejsce, gdzie można poczuć się jak w domu. Seniorzy wspólnie pieką, gotują, uczą się i organizują zabawy. Wyjeżdżają na wycieczki. Klubowicze to osoby pełne energii i pozytywnie nastawione do świata, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

źródło: UG Strzelce