wersja testowa serwisu

Skandaliczne zachowanie zawodniczek Rekordu Brzeziny. W szatni namalowały obraźliwe słowa i… swastykę

Skandaliczne zachowanie zawodniczek Rekordu Brzeziny. W szatni namalowały obraźliwe słowa i… swastykę
fot. Zawisza Rzgów

Klub Sportowy Rekord Brzeziny znalazł się na ustach kibiców w całym kraju. Niestety nie chodzi o sukces klubu, a skandaliczne zachowanie zawodniczek, którego miały dopuścić się po meczu w Rzgowie.

W minioną niedzielę (7 listopada) w Rzgowie odbywał się mecz 10. kolejki IV Ligi Kobiet, w którym miejscowy Zawisza podejmował Rekord Brzeziny. Spotkanie zostało przerwane przy stanie 12:0 z powodu zdekompletowania zespołu z Brzezin. Jak się okazuje, nie ten fakt jest największym powodem do wstydu dla drużyny Rekordu. Jak poinformowali gospodarze tego meczu, najgorsze rozegrało się w… szatni.

- Po takich pamiątkach pozostawionych w szatni przez zespół KS Rekord Brzeziny trudno coś napisać, a już na pewno skomentować. Może tylko w kwestii edukacyjnej - swastyka to symbol nienawiści, która przyczyniła się do śmierci i cierpienia milionów istnień ludzkich - nawet mając kilkanaście lat trzeba to wiedzieć. Zastanówcie się, zanim następnym razem cokolwiek napiszecie czy namalujecie - czytamy na profilach Zawiszy Rzgów.

Oprócz wspomnianej swastyki, na płytkach pojawiło się wiele niecenzuralnych słów. Do sytuacji od razu odniósł się klub z Brzezin, który opublikował oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in. o tym, że zawodniczki czeka surowa kara.

- W klubie KS Rekord Brzeziny nie ma miejsca na tego typu zachowania i nigdy nie będzie. Co do zawodniczek, których ta sprawa dotyczy zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje dyscyplinarne - czytamy w oświadczeniu. - Z tego miejsca pragniemy też przeprosić za wybryk młodych i jak widać nie za bardzo wyedukowanych niektórych zawodniczek.

Pełna treść oświadczenia znajduje się pod artykułem.

Spróbujemy skontaktować się z przedstawicielami klubu z Brzezin, aby dowiedzieć się m.in. tego, jak dokładnie zostaną ukarane zawodniczki i gdzie w tym czasie był trener lub kierownik zespołu. Bardzo możliwe, że osoby odpowiedzialne za namalowanie swastyk poniosą także konsekwencje prawne.

Do sprawy powrócimy.

Oświadczenie KS Rekord Brzeziny (pisownia oryginalna): 

W związku z wydarzeniem mającym miejsce w szatni po dzisiejszym meczu Ligowym Zarząd Klubu KS Rekord Brzeziny poinformuje o surowej karze dla zawodniczek które pozostawiły po sobie ślady w szatni Zawiszy Fiero Rzgów.

W klubie KS Rekord Brzeziny nie ma miejsca na tego typu zachowania i nigdy nie będzie. Co do zawodniczek, których ta sprawa dotyczy zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje dyscyplinarne.

Z tego miejsca pragniemy też przeprosić za wybryk młodych i jak widać nie za bardzo wyedukowanych niektórych zawodniczek.

Klub KS Rekord Brzeziny od lat uczestniczy we wszystkich kampaniach związanych z pomocą dla osób wymagających pomocy oraz sam organizuje różne akcje charytatywne, dlatego dla nas nie ma miejsca na tego typu występki.

Nie pozwolimy aby sporotowa ciężka i wzorowa praca jaką wykonujemy oraz dobre imię Klubu były niweczoneprzez patologiczne zachowania.

TAKIM WYDARZENIOM MOWIMY STANOWCZE NIE !!!

KS Rekord Brzeziny
Zobacz zdjęcia z szatni: