wersja testowa serwisu

Śmierć na drodze pod Kutnem. Nie żyją dwie młode osoby, wśród rannych dziecko

262-119331
fot, KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj (31 sierpnia) na DK92. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby.

W poniedziałek, 31 sierpnia około godz. 7.30 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK92.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem Mercedes, 19-letnia kobieta, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym prawidłowo samochodem ciężarowym - informują mundurowi.

Mercedesem podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarła 19-letnia kobieta i 21-letni pasażer. Dziecko zostało zabrane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym z obrażeniami do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy - przypominają policjanci.

Droga w miejscu wypadku jest cały czas zablokowana. Objazd: Z Krośniewic na DW581 do m. Misztal dalej przez Grochów, Ryków do Kutna. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 11:00.