wersja testowa serwisu

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK92. Policja wydała komunikat

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK92. Policja wydała komunikat
fot. ilustracyjne

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (7 kwietnia) na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Adamowice. Kierujący ciągnikiem siodłowym Renault potrącił mężczyznę. 46-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

W środę, 7 kwietnia tuż przed godziną 21.00 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK92 w miejscowości Adamowice (gm. Kutno).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym Renault wraz z naczepą, 36-letni mężczyzna, potrącił pieszego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna, zmarł na miejscu - relacjonują policjanci z Kutna. - Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Kierujący Renault był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina wszystkim, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

- Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy - mówią mundurowi. - Apelujemy i przypominamy również ! Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn tragedii.