wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek na autostradzie A1, nie żyje 23-letni mężczyzna. Policja wydała komunikat

253-130174
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Łódź-Widzew wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na autostradzie A1 w gminie Nowosolna. Na skutek odniesionych obrażeń zginął 23-letni kierujący fiatem ducato.

Do wypadku doszło 19 maja 2021 roku tuż przed godziną 15:00 na autostradzie A1 w gminie Nowosolna. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, iż 23-letni kierujący Fiatem Ducato, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył naczepy zestawu pojazdów Renault kierowanego przez 61-latka.

- W wyniku odniesionych obrażeń 23-letni mężczyzna kierujący Fiatem zmarł na miejscu. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego przez kilka godzin. Wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają mundurowi z Koluszek pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew - czytamy w komunikacie policji.

Policjanci apelują o ostrożność. Wiosenna aura daje poczucie bezpieczeństwa, jednak nie wolno zapominać, że kierując pojazdem należy być skoncentrowanym i uważnie obserwować drogę i jej otoczenie. Jest to szczególnie ważne na drogach szybkiego ruchu takich jak autostrady. Czas reakcji kierowcy wynosi przeciętnie około 1 sekundy. Przy prędkości 140 km/h samochód w ciągu sekundy pokonuje prawie 39 metrów. Nietrudno sobie wyobrazić, co może się stać, jeśli na chwilę stracimy koncentrację.

fot. KPP Łódź Wschód