Śmiertelny wypadek pod Chabielicami. Po zderzeniu z ciężarówką zginął 24-letni motocyklista [Foto]

12
KP PSP Bełchatów

Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej 483 pod Chabielicami. W wyniku zderzenia motocykla marki Suzuki z samochodem ciężarowym śmierć na miejscu poniósł 24-letni kierowca jednośladu. 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 20 maja na wysokości Chabielic. Tuż po godzinie 16.00 znaczne siły strażaków pracowały na miejscu zdarzenia, do którego doszło na łuku drogi wojewódzkiej 483 na pograniczu powiatu bełchatowskiego i pajęczańskiego. W tej chwili niewiele wiemy o dokładnych okolicznościach i przebiegu wypadku - wiadomo jedynie, że kierowca ciężarówki widząc jadący motocykl próbował uniknąć zderzenia. Niestety, manewr nie powiódł się i motocyklista uderzył w prawy przód ciężarowego zestawu. 

- Początkowo akcję reanimacyjną prowadzili świadkowie zdarzenia, później resuscytację krążeniowo - oddechową przejęli strażacy. Finalnie do akcji wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, działania i tych specjalistów zakończyły się fiaskiem. 24-letni motocyklista zginął na miejscu wypadku - przekazał nam st. kpt. Michał Wieczorek, oficer prasowy KP PSP Bełchatów.

Przyczepa auta ciężarowego w wyniku podjętego manewru wyminięcia straciła przyczepność i wpadła do przydrożnego rowu przewracając się na bok. To z kolei spowodowało rozszczelnienie zbiornika z paliwem.

- Zadysponowaliśmy na miejsce wypadku przyczepę chemiczną i strażacy przepompowali ze zbiornika około 200 litrów oleju napędowego - dodaje st. kpt. Michał Wieczorek z PSP Bełchatów.

Łącznie w akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej: trzy z PSP Bełchatów i Pajęczno oraz trzy z OSP (Chabielice, Szczerców). Działania strażaków już się zakończyły. na miejscu cały czas pracuje policja. To właśnie funkcjonariusze tej formacji  pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tej drogowej tragedii.