wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w gminie Żychlin. Potrącił rowerzystę i odjechał. Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia

262-123715
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty. 35-latek potrącił 56-latka i uciekł z miejsca wypadku. Zabezpieczono samochód marki BMW, na którym ujawniono liczne ślady związane ze zdarzeniem. Dziś sąd zdecyduje czy najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 23 listopada około godziny 20:20 w miejscowości Klemensów Grzybowski (gm. Żychlin). Nieustalony wówczas kierowca samochodu potrącił jadącego w tym samym kierunku 56-letniego rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 56-latek w wyniku rozległych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze z kutnowskiej komendy powiatowej policji. Do działań włączyli się także kryminalni. Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowe ustalenia operacyjne doprowadziły stróżów prawa do sprawcy.

8 grudnia 2020 roku policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Zabezpieczono również samochód marki BMW, na którym ujawniono liczne ślady związane z wypadkiem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W środę, 9 grudnia prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. O dalszym jego losie dzisiaj zadecyduje sąd.

źródło: KPP w Kutnie