wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w miejscowości Świątniki. Policja wydała komunikat

251-130084

Pabianiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 71 w miejscowości Świątniki. Na skutek czołowego zderzenia osobowego citroena z ciężarową scanią 35-letni kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu.

18 maja 2021 roku o godzinie 6.24 dyżurny pabianickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 71 w miejscowości Świątniki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni mieszkaniec Pabianic kierujący samochodem osobowym marki Citroen C4 jadąc w ciągu pojazdów z Konstantynowa Łódzkiego w kierunku Pabianic zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku doznanych obrażeń 35-latek kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący scanią 47-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Droga K-71 została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają pabianiccy policjanci.

Apelujemy o ostrożność. Wiosenna aura sprzyja zmiennym warunkom drogowym, do których należy dostosować styl i prędkość jazdy. Nie bez znaczenia jest także wiosenne przesilenie, które ma wpływ na niektóre osoby. W tym czasie możemy być senni lub mieć problemy z koncentracją. Dlatego za kierownicę zawsze wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci. Jeśli nie czujemy się dobrze, zrezygnujmy z prowadzenia pojazdu.

Źródło: KPP Pabianice

Zobacz zdjęcia: