wersja testowa serwisu

Straż miejska pomaga potrzebującym. W listopadzie wykonali ponad 130 interwencji

straz-miejska

Kutnowscy strażnicy miejscy pomagają osobom bez dachu nad głową. Funkcjonariusze z kutnowskiej jednostki tylko od początku listopada odnotowali już ponad 130 interwencji w związku z osobami, które w chłodne i mroźne dni przebywały w miejscach publicznych lub były w stanie upojenia alkoholowego.

- Dostajemy takie zgłoszenia i podejmujemy interwencje w stosunku do osób, które, jak się to nazywa zgodnie z prawem, wywołują zgorszenie, poprzez to, że w stanie upojenia alkoholowego i śpią na klatkach schodowych lub na przystankach autobusowych. Trzeba pamiętać, że każda taka interwencja w naszym przypadku, to jest co najmniej pół godziny, a niekiedy może się ona przedłużyć nawet do trzech godzin - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Kutnie Ryszard Wilanowski.

Interwencje przedłużają się, bo niekiedy osoby potrzebujące muszą zostać przewiezione do szpitala. Kutnowscy strażnicy zawsze sprawdzają również miejsca, w których mogą nocować bezdomni i oferują im pomoc w postaci przewiezienia do noclegowni miejskiej. To wszystko w ramach "Akcji Zima" prowadzonej co roku wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz wieloma innymi partnerami. Dodatkowo w ostatnim czasie strażnicy mają obowiązek pilnowania porządku w zakresie obostrzeń pandemicznych.

źródło: UM Kutno