wersja testowa serwisu

Strażacy usuwają skutki nawałnic. Sytuacja jest trudna

218758678_1656207671241667_2989529098931128181_n
fot. OSP Komadzyn

Strażacy z województwa łódzkiego mają ręce pełne roboty po burzach, które przechodzą przez nasz region. Nie obyło się bez strat także na terenie powiatu kutnowskiego.

Do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej od kilkunastu godzin spływają wezwania do usuwania skutków nawałnic. 

- Zastęp z naszej jednostki od godziny 23 walczy ze skutkami nawałnicy jaka nawiedziła powiat kutnowski. Najbardziej ucierpiały miejscowości na wschodzie powiatu między innymi Śleszyn, gdzie silny wiatr zrywał dachy z budynków - relacjonują druhowie z OSP Komadzyn.

- Wczoraj od godziny 23:00 nasza jednostka uczestniczy w usuwaniu skutków burzy jaka przeszła przez naszą gminę i przez naszą miejscowość, w wyniku której w naszej miejscowości są pozrywane dachy, powalone drzewa. Strażacy nadal działają - dodaje OSP Śleszyn.

Powalonych lub uszkodzonych zostało także wiele drzew. W miejscowości Bielice doszło także do pożaru drzewa.

- Zastęp naszej jednostki został zadysponowany do miejscowości Julinki, gdzie na drogę krajowa nr 60 na skutek burzy jaka przeszła tego wieczora drzewo przewróciło się na drogę. Na czas naszych działań droga była całkowicie zablokowana - dodają strażacy z OSP Leszczynek.

To na pewno nie koniec. Niestety na dzisiaj prognozowane są kolejne burze. Apelujemy o ostrożność.

fot. OSP Leszczynek
fot. OSP Krośniewice