wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura

Strażacy usuwają skutki silnych wiatrów

zamane-drzewo-straz-pozarna-noc-2

Zgodnie z wczorajszymi ostrzeżeniami, nasze województwo opanowały silne podmuchy wiatru. Dotyczy to także wielu zniszczeń i strat. Skutki wichur usuwają strażacy.

Od wczorajszego wieczora mieszkańcy całego województwa łódzkiego, w tym także naszego powiatu, zmagać się muszą z silnymi podmuchami wiatru, które niestety niosą za sobą wiele zniszczeń, strat i utrudnień w ruchu.

Straż pożarna pierwsze zgłoszenia dotyczące usuwania skutków wichur otrzymała wczoraj (10 lutego) już około godziny 19:00. Aktualnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, ale także Ochotniczych Straży Pożarnych takich zgłoszeń otrzymali już około 80.

W powiecie łęczyckim strażacy interweniowali czterokrotnie, trzy zgłoszenia dotyczyły gminy Grabów, a jedno gminy Piątek. W każdym przypadku chodziło o powalone drzewa. Niestety, w miejscowości Jaworów (gm. Grabów) następstwem tego był wypadek drogowy, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Według ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, lokalnie do 100 km/h, utrzyma się do 21:00.