wersja testowa serwisu

Strzelali "Za Państwo Podziemne". Znamy wszystkie wyniki

130054514_1094921774294386_6606937601652221614_o
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

W ramach projektu „Powiatowa Liga Strzelecka" w miesiącu listopadzie odbyły się zawody strzeleckie pod nazwą „Za Państwo Podziemne".

W rywalizacji wzięło udział czternaście drużyn w kategorii seniorów i juniorów. Obostrzenia związane z epidemią wymusiły na organizatorach nieco inną formułę sportowej rywalizacji. Każda drużyna odbywała samodzielne strzelania do jednolitych tarcz, jedynie w obecności sędziego. Tym sposobem skutecznie i z zachowaniem warunków bezpieczeństwa udało się przeprowadzić zawody.

Wyniki były następujące:

  • w kategorii seniorów:

I miejsce – WWSH Kutno (Wojsko Polskie)
II - miejsce Polski Klub Kawaleryjski
III miejsce – Zespół Szkół w Żychlinie

  • w kategorii juniorów:

I miejsce – L.O. im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
II miejsce – Polski Klub Kawaleryjski
III miejsce – SP im. 37pp w Pleckiej Dąbrowie

Pozostałe drużyny, które wzięły udział w zawodach to: Kolejarz Azory, ZK Garbolin, SP Dąbrowice, SP Ostrowy, SP Nowe, MOS Żychlin, STS Lechita, OSP Tomczyce, Motocykliści Kutno.

Nad całością czuwa Społeczne Towarzystwo Sportowe „Lechita", w ramach środków przekazanych przez Powiat Kutnowski. Pamiątkowe medale i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Obecnie trwają kolejne zawody pod nazwą „Za Niepodległą", natomiast podsumowanie Ligi w ramach Powiatowej Ligi Strzeleckiej nastąpi podczas zawodów w dniu 12 grudnia 2020 r. w Bedlnie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie