wersja testowa serwisu

Świąteczna zbiórka krwi Terytorialsów

photo31.12.2020-19

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się kolejna i ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa. 

Terytorialsi po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. W dzisiejszej donacji wzięło udział 51 żołnierzy, była to największa pod względem liczby krwiodawców akcja w tym roku. Terytorialsi oddali dzisiaj 22,95 litra krwi! 

- W tych trudnych czasach pandemii jako żołnierze możemy dać osobom potrzebującym bezcenny dar jakim jest krew, która może uratować czyjeś życie – powiedział Michał Andrzejczak, żołnierz i koordynator ds. honorowego krwiodawstwa w 9ŁBOT.

Terytorialsi cyklicznie organizują zbiórki w batalionach i sztabie Brygady, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Jako honorowi dawcy łódzcy Terytorialsi w ramach operacji „Odporna Wiosna" i „Trwała Odporność" oddali już prawie 180 litrów krwi.

Na prośbę Fundacji Krwinka żołnierze przekazali otrzymane od RCKiK czekolady dla dzieci leczących się na oddziale onkologicznym. 

W szeregach 9ŁBOT na czele z dowódcą płk. Pawłem Wiktorowiczem są również ozdrowieńcy, którzy systematycznie oddają osocze, aby pomóc w leczeniu najbardziej chorych osób zarażonych wirusem Covid-19.

Łódzcy Terytorialsi od początku pandemii aktywnie wspierają służby w walce z pandemią koronawirusa. Honorowe krwiodawstwo jest także częścią tych działań.

Zobacz zdjęcia: