wersja testowa serwisu

Szczepienia seniorów na Covid-19. W piątek rusza rejestracja chętnych

flu-shot-1719334_960_720

Zgodnie z zapowiedziami rządu, w piątek, 15 stycznia ma ruszyć rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 

15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa ona do 21 stycznia. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia.

– Zdecydowaliśmy się na taki podział seniorów, bo Rada Medyczna zwróciła uwagę, że osoby 80+ powinny mieć pewien przywilej wyboru najszybszych terminów, ponieważ są najbardziej narażone – zauważył szef KRPM Michał Dworczyk.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów mają rozpocząć się 25 stycznia.

Wszyscy seniorzy powyżej 70. roku życia od 25 stycznia będą mogli się szczepić w blisko 6 tysiącach punktów w całej Polsce – dodał minister Dworczyk.

Nieco wcześniej, bo 18 stycznia rozpocząć mają się szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Jak czytamy na stronach rządowych, do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowało ok. 70 proc. mieszkańców DPS-ów.

Liczba chętnych osób bardzo nas cieszy. To jest ponad 70 tys. osób, które w czasie od 18 do 22 stycznia, będą zaszczepione – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Mieszkańcy DPS będą zaszczepieni w miejscach, w których przebywają za pomocą mobilnych punktów.

Szczegóły dotyczące rejestracji mają zostać podane 13 stycznia 2021 roku.