wersja testowa serwisu

Sześciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z dróg. Policjanci apelują o rozwagę

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. W miniony weekend z dróg naszego powiatu wyeliminowano aż 6 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistką okazała się kobieta – miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Do jej ujęcia przyczynił się mieszkaniec naszego powiatu.

Każdego dnia policjanci z kutnowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączają z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a tym samym zdrowie, a czasami życie swoje i innych osób.

Podczas minionego weekendu policjanci z terenu powiatu kutnowskiego wyeliminowali sześciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistką okazała się 30-letnia kobieta, która miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku to właściwa i godna naśladowania postawa mieszkańca naszego powiatu przyczyniła się do zatrzymania kobiety.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 sierpnia około godziny 18:40. Mężczyzna jadąc DK92 w okolicach miejscowości Iwiczna zauważył na drodze pojazd Opel Vectra, który poruszał się tzw: „zygzakiem". Za kierownicą siedziała kobieta, która nie panowała nad pojazdem i często wjeżdżała na przeciwległy pas ruchu.

- Mężczyzna wyprzedził kobietę i obserwując ją cały czas w lusterku poprosił żonę, aby zadzwoniła na policję, mając podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. W międzyczasie kobieta skręciła na jedną ze stacji paliw. Mężczyzna udał się za nią. Kiedy pojazd zatrzymał się, podszedł do niej i wyciągnął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę - relacjonują mundurowi. - Po chwili na miejsce przybyli policjanci, którzy przebadali na trzeźwość kobietę i okazało się że 30-latka miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują !

Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu! Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach.