wersja testowa serwisu

Szlachetna paczka z ZUS pojechała do Kutna

Resized_20201211_132828
fot. ZUS

Szlachetna Paczka z I Oddziału ZUS w Łodzi pojechała do punktu odbioru paczek w Kutnie. Następnie przewieziona zostanie przez wolontariuszy Fundacji do wybranej rodziny. Szlachetna Paczka w tym przypadku to 28 paczek w postaci kartonów wypełnionych po brzegi przeróżnymi rzeczami potrzebnymi rodzinie.

Wszystko to trafi do czteroosobowej rodziny, której życie od dawna już nie rozpieszcza. W ostatnich latach przeżyli śmierć jednego ze swoich dzieci, później wypadek i chorobę kolejnego dziecka. Koszty leczenia są wysokie, a cztery osoby żyją z jednej pensji, zasiłku pielęgnacyjnego i 500 plus. Rodzina jest naprawdę potrzebująca, ale i bardzo skromna. Mówienie o swoich potrzebach było dla nich bardzo trudne i stanowiło prawdziwe wyzwanie.

Przez trzy tygodnie pracownicy z I Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek, zebrali dla rodziny wiele produktów spożywczych, zabawek, słodyczy, ozdób świątecznych, artykułów papierniczych, kosmetyków, chemii, tekstyliów w postaci pościeli, ręczników oraz ubrań. Wszystkie rzeczy są nowe. Dzieci dostaną też zimowe kurtki. Dla dzieci zakupiony też został laptop oraz tablet, ponieważ brakowało im sprzętu do nauki zdalnej. 

- Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu pracowników I Oddziału ZUS w Łodzi, Święta dla tej rodziny będą szczęśliwsze - mówi Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.