wersja testowa serwisu

Szok! Dorosły mężczyzna napadł na 10-letniego chłopca, "wykręcił ręce i ukradł telefon"

262-129960
fot. KPP w Kutnie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozbój na 10-letnim chłopcu. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły sądowi na aresztowanie podejrzanego. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 11 maja 2021 roku około godziny 17.00 na jednej z ulic w Żychlinie. Policjanci ustalili, że gdy 10-letni chłopiec wracał do domu, został zaatakowany przez dorosłego mężczyznę, który wykręcił mu ręce.

- Napastnik wyciągnął chłopcu telefon komórkowy z kieszeni i uciekł. Chłopiec z płaczem wrócił do domu i opowiedział o wszystkim rodzicom, którzy powiadomili policję - czytamy w komunikacie KPP w Kutnie.

Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy i zabezpieczyli dowody związane z tą sprawą. Determinacja policjantów w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty. 12 maja 30-letni mieszkaniec Żychlina został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy.

- Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 14 maja 2021 roku sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - dodają mundurowi.