Teatr Tańca JAZZ wystąpi w Centrum Teatru Muzyki i Tańca

LOCKA_ART_WWWHEAD

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na spektakl muzyczny "LockART" w wykonaniu Teatru Tańca JAZZ.

Czas pandemii. Zespół taneczny w swoim miejscu prób, przychodzi jak zwykle (pomimo ograniczeń) na zajęcia. Zespół wie jednak, że na tej próbie, kończącej nowy spektakl taneczny, będzie postawiona kamera, a nagranie zostanie później wykorzystane do realizacji filmu dokumentalnego o nich.

Początkowo onieśmieleni obecnością kamery, szybko przechodzą do stałej rutyny próby i naturalnego zachowania. Pojawiają się też prywatne emocje i odczucia, pokazujące indywidualność, stan ducha i osobiste przemyślenia.

Nowa premiera Teatru Tańca JAZZ pod tytułem "LockART" próbuje pokazać, jak ruch wiąże się z przekazywaniem emocji i naszych przeżyć. Taka sama sekwencja taneczna, może być różnie rozumiana, może mieć inne znaczenie dla tancerza/tancerki i osób na widowni. Teatr Tańca JAZZ pokazuje jak bardzo słowa wpływają na taniec lub, jak można poprzez tekst, podkreślić emocje w ruchu albo zupełnie je przekreślić. To wiąże się z interpretacją i odbiorem gestów osób tańczących, a co za tym idzie przekazu i zrozumienia choreografii.

W spektaklu wykorzystywana jest tylko polska muzyka (min. Marcin Januszkiewicz, Mery Spolsky, Sanah, Voo Voo, Kwiat Jabłoni, Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Kasia Moś, Kasia Lins).

Tańczy Teatr Tańca JAZZ w składzie: Paulina Grzęda, Marta Jankiewicz, Szymon Kleszcz, Milena Maciejewska, Dagmara Rudzińska, Paulina Rudzińska, Joanna Rybacka, Anna Tułodziecka, Aleksandra Wojciechowska, Anna Wojciechowska, Weronika Wójcik, Urszula Zawadzka

Scenariusz i choreografia: Izabella Borkowska

Reżyseria: Darek Sikorski i Izabella Borkowska
Scenografia: Darek Sikorski
Produkcja: Dom Kultury Dorożkarnia 2022

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (12 lutego) o godzinie 12:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety 15 zł w kasie KDK lub ONLINE.

https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2600?sort=Flow&date=2023-02&dateStart=0