Najważniejsze wideo w eku24

Tegoroczna "Sołtysiada" w gminie Nowe Ostrowy rozstrzygnięta

450078011_879781354190635_7629579175815448186_n
fot. UG Nowe Ostrowy

Na boisku sportowo – rekreacyjnym w Ostrowach – Cukrowni odbyła się po raz trzeci SOŁTYSIADA. Sołtysiada jest imprezą o charakterze integracyjno – kulturalnym. Festyn został zorganizowany przez Urząd Gminy Nowe Ostrowy przy współpracy sołectw, pięciu kół gospodyń i gospodarzy wiejskich działających na terenie gminy Nowe Ostrowy, tj. KGW z Grodna, KGW z Imielna, KGW z Nowych Ostrów, KGW z Ostrów i KGiGW z Bzówek.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek dla uczestników imprezy, który wydawany był nieodpłatnie. Dla najmłodszych uczestników imprezy przewidziane zostały atrakcje: odbywały się bezpłatne animacje w postaci malowania buzi, malowania tatuaży, modelowania balonów. Odbywały się konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników imprezy plenerowej.Atrakcją były również banki mydlane tworzone z wytwornic. Dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z dmuchańców. Dzieci witały również naszą gminną maskotkę „Kaczuszkę" oraz jej towarzyszkę Myszkę Miki, które rozdawały im łakocie.

W turnieju sołectw, który odbywał się po raz trzeci na terenie naszego samorządu rywalizowało 13 drużyn składających się z 5 zawodników. W potyczkach udział wzięły drużyny z sołectw: Bzówki, Grodno, Grochów, Imielinek – Rdutów, Imielno, Lipiny, Miksztal, Niechcianów, Nowe Ostrowy, Ostrowy, Perna, Wołodrza, Wola Pierowa. Sołectwa rywalizowały w 6 konkurencjach pn. „Kalambury", „Łowienie rybek", „Potyczki drużyn", „Wesoły renifer", „Rzut ziemniakiem do wiadra", „Rzuty karne na bramkę".

Zwycięstwo odniosło sołectwo Ostrowy, które zdobyło 33 punkty. drugie miejsce zajęła drużyna z Miksztala uzyskując 32 punkty natomiast trzecie miejsce przypadło czterem drużynom: z Bzówek, Nowych Ostrów, Perny i Wołodrzy, które otrzymały 30 punktów. Zwycięzcom z Ostrów wręczony został pamiątkowy puchar. Wszystkim sześciu drużynom wręczono medale oraz pamiątkowe dyplomy. Przekazano drobne upominki dla zwycięskich drużyn.

źródło: UG Nowe Ostrowy