wersja testowa serwisu

Tegoroczne święta będą inne, niż wszystkie. Zapadła ważna decyzja

129376169_3814412608621568_6999115481071011191_o
fot. Urząd Miasta Kutno
W tym roku Święta Bożego Narodzenia w Kutnie będą inne, niż dotychczas. Władze miasta podjęły ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców decyzję.

- Zbliża się szczególny czas świąt Bożego Narodzenia. W tym roku będą one wyjątkowe pod wieloma względami. Trudny dla nas wszystkich czas niestety wymusza wprowadzenie zmian dotyczących organizacji imprez w okresie świątecznym - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Jak dodaje Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna, odwołano tegoroczne świąteczne wydarzenia na Placu Piłsudskiego.

- W obecnej sytuacji, która skutkuje pewnymi obostrzeniami zrezygnowano z organizacji w tradycyjnej formie wigilii miejskiej i jarmarku świątecznego na Placu Piłsudskiego. Nie będzie również przygotowywana szopka bożonarodzeniowa. Natomiast 20 grudnia o godz. 18.00 symbolicznie może zagościć w Państwa domach wigilia miejska online, organizowana przez Kutnowski Dom Kultury - mówi Zbigniew Burzyński. - Z tych samych względów nie będziemy mogli się spotkać na Sylwestrze przed Ratuszem. Decyzje te podejmowaliśmy głównie z myślą o bezpieczeństwie nas wszystkich. Mam nadzieję, że w dobrym zdrowiu i samopoczuciu spotkamy się na wspólnym świętowaniu za rok.