wersja testowa serwisu

Terytorialsi ćwiczyli z medykami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego

Terytorialsi ćwiczyli z medykami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli z medykami w warunkach poligonowych ratowanie ofiar zdarzeń masowych.

Żołnierze uczestniczyli w szkoleniu, które przeprowadzili ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Terytorialsi ćwiczyli zasady triażu, czyli segregacji poszkodowanych w wypadkach oraz ewakuację rannych do szpitali w przypadku zdarzeń masowych – czyli takich, w których liczba poszkodowanych jest tak duża, że przekracza możliwości udzielenia im pełnej pomocy medycznej dostępnej przez przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratownicze.

- Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, który jest realizowany cyklicznie we współpracy z WSRM w Łodzi. Założeniem tego działania jest m. in. nabycie przez żołnierza obrony terytorialnej po kursie KPP, wyposażonego w plecak medyczny, wiedzy i umiejętności pozwalających na wsparcie systemu ratownictwa medycznego w przypadku wystąpienia sytuacji masowych – powiedział ppłk Marcin Markiewicz, dowódca 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza. 

Łódzcy Terytorialsi od marca zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią. Jednocześnie nieustannie szkolą się, by realizować swoją misję wsparcia społeczeństwa, systemu opieki zdrowotnej, służb ratowniczych i samorządów w sytuacjach kryzysowych.