wersja testowa serwisu

Jakie inwestycje w 2021 roku? Prace ruszą m.in. przy ul. Kopernika

dsc04324

W 2021 roku w Kutnie będzie bezpieczniej. To efekt inwestycji, jakie planowane są na przyszły rok. Wiadomo już, że remontu doczeka się chodnik na ulicy Kopernika. Jak podkreśla wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, ta inwestycja jest już pewna i pieniądze na ten cel w budżecie będą zagwarantowane.

- Chcemy, żeby ta ulica wyglądała estetycznie, wiemy, że ten chodnik jest w stanie wymagającym remontu – mówi wiceprezydent Boczkaja.

Radny Porozumienia Dla Kutna, Robert Feliniak przyznaje, że to dobra informacja dla mieszkańców, którzy do tej pory po dwóch stronach ulicy widzieli dwa zupełnie różne ciągi piesze.

- Już w tym roku część tego chodnika została wymieniona. Sytuacja wygląda więc tak, że po jednej stronie ulicy mamy wyremontowany ciąg pieszy, a po drugiej jeszcze nie – wyjaśnia radny Feliniak.

Ma się to zmienić już w przyszłym roku, kiedy chodnik po południowej stronie ulicy Kopernika zostanie przebudowany.

Wiadomo już też, że miasto w dalszym ciągu stawiać będzie na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. W budżecie na przyszły rok znajdą się pieniądze na kolejne inteligentne oświetlenie jednego z takich miejsc.

- Chodzi o przejście na ulicy Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Olimpijską. Tam jest bardzo niebezpiecznie – mówi radna Agnieszka Wyroślak, która wnioskowała o zainstalowanie dodatkowego oświetlenia.

Inteligentne przejście dla pieszych będzie wyglądać podobnie do tych, które funkcjonują już na ulicach: Grunwaldzkiej i Wyszyńskiego.

To jednak nie jedyne przejścia dla pieszych, które zyskają nowe oświetlenie.

- Dodatkowe lampy, które doświetlą przejścia dla pieszych na ulicach: Warszawskie Przedmieście 9, Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną, 3 Maja przy zatoce autobusowej i na Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego, to ciąg dalszy inwestycji doświetlenia 12 przejść dla pieszych w Kutnie. W 2020 roku zamontowano dodatkowe oświetlenie przy ośmiu przejściach – przypomina wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

O ostatecznym kształcie budżetu zdecydują radni Rady Miasta na sesji 22 grudnia. Na pewno nie są to jednak ostatnie inwestycje zapisane w dokumencie finansowym miasta na przyszły rok.

źródło: UM Kutno