wersja testowa serwisu

Tomasz Rzymowski nagrodzony Orłem Wprostu

IMG_3751

W piątek, 7 maja Wiceminister Edukacji i Nauki oraz Poseł Prawa i Sprawiedliwości, dr. Tomasz Rzymkowski został nagrodzony Orłem Wprostu. Tygodnik nagrodził go za rozwój edukacji w Polsce, w tym szczególnie za wsparcie tzw. edukacji domowej, z której obecnie korzysta ok. 20 tys. dzieci. Oprócz niego Orły otrzymali europoseł prof. Karol Karski i prof. Marzena Zakrzewska, wszyscy za wkład w rozwój bądź promocję edukacji domowej.

Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Nawiązują do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost", Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski.

Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku".