wersja testowa serwisu

Tragedia w Parzniewicach, pracowniczy autobus wjechał w budynek. Nie żyje jedna osoba

Tragedia w Parzniewicach, pracowniczy autobus wjechał w budynek. Nie żyje jedna osoba

Tragicznie zakończył się wypadek w miejscowości Parzniewice (gm. Wola Krzysztoporska). Nie żyje kierowca pracowniczego przewozu, który wracał z pracownikami z Rogowca. 

W środę, 23 czerwca o godzinie 15:30 ratownicy otrzymali zgłoszenie o wypadku w Parzniewicach. Jak informują strażacy, autokar, którym podróżowało około 25 osób jadąc od strony Rogowca zjechał na prawe pobocze i uderzył w budynek gospodarczy. Jak udało nam się dowiedzieć, był to przewóz pracowniczy wiozący pracowników z jednego z zakładów w kompleksie energetycznym. W tej chwili policja nie była w stanie powiedzieć, w której firmie pracują, czy była to elektrownia, koplania czy któraś ze spółek zależnych od PGE GiEK.

Jak poinformowali nas policjanci z KMP w Piotrkowie Trybunalskim, wszyscy pasażerowie samodzielnie opuścili autokar, osiem osób zostało lekko rannych. Na miejscu udzielono im pomocy, po czym pracownicy wsiedli do autobusu, który przejeżdzdał przez Parzniewice nieco później. Niestety o takim szczęściu nie można powiedzieć w przypadku kierowcy autobusu. Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Nieprzytomnego wydobyli z autokaru strażaków i przekazali ratownikom medycznym. Na miejsce wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo starań medyków, lekarz stwierdził zgon 67-latka. 

Szczęśliwie nikt nie ucierpiał na posesji, w którą wjechał autobus. W momencie wypadku w pobliskim domu była tylko starsza kobieta, która spała. 

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i policja. Dokładne okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim co był przyczyną zgonu kierowcy wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Zobacz film z miejsca zdarzenia: 
Zobacz zdjęcia: