wersja testowa serwisu

Tragiczne wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Nie żyje kilka kolejnych osób zakażonych koronawirusem

medicine-3493712_960_720

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce. Niestety, zmarły kolejne cztery osoby.

Ponownie zwiększyła się najgorsza ze statystyk dotyczących koronawirusa. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmarły kolejne cztery osoby, które były zakażone SARS-CoV-2.

- Z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby - informuje resort zdrowia.

Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły także zakażenie kolejnych osób w naszym kraju.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z województwa dolnośląskiego, 8 osób z województwa śląskiego, 6 osób z województwa lubelskiego, 5 osób z województwa małopolskiego, 4 osób z województwa podlaskiego, 3 osób z województwa lubuskiego, 3 osób z województwa świętokrzyskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego - dodaje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie łódzkim zakażonych jest 190 osób.