wersja testowa serwisu

Tragiczne wypadku w powiecie radomszczańskim. Nie żyje dwóch rowerzystów

Tragiczne wypadku w powiecie radomszczańskim. Nie żyje dwój rowerzystów
fot. KPP w Radomsku

Do śmiertelnych wypadków doszło w środę, 16 września. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Trzebce, drugi około w m. Kolonia Borowiecko w powiecie radomszczańskim na drodze krajowej nr 91. W wyniku potrącenia śmierć na miejscu ponieśli rowerzyści w wieku 17 i 45 lat. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem Opel Astra, 34-letni mieszkaniec pow. radomszczańskiego, jadąc DK91 w kierunku Radomska, w trakcie wyprzedzania dwójki rowerzystów najechał na tył roweru, potrącając śmiertelnie 17-latka - mieszkańca Radomska, jadącego w tym samym kierunku. Oba rowery były prawidłowo oświetlone. Druga kierująca rowerem nie doznała żadnych obrażeń. Kierujący samochodem był trzeźwy. Droga po wypadku na czas czynności była zablokowana. Zorganizowano objazdy.

Niestety nie był to jedyny śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty tego dnia w powiecie radomszczańskim. Kilkanaście minut po godzinie 5:00 rano w m. Trzebce (gm. Wielgomłyny) doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że 37-letni kierujący samochodem Opel, jadąc w kierunku Wielgomłyn, potrącił jadącego prawdopodobnie w przeciwnym kierunku, po niewłaściwej stronie jezdni 45-letniego rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu.

- Z relacji kierowcy pojazdu wynika, że rowerzysta nie był oświetlony i bezpośrednio przed zderzeniem zjechał na jego pas ruchu. Kierujący oplem był trzeźwy - mówią policjanci.