wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek na Łęczyckiej w Poddębicach. Nie żyje rowerzystka

Tragiczny wypadek na Łęczyckiej w Poddębicach. Nie żyje rowerzystka
fot. KPP w Poddębicach

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, do którego doszło na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach. 76-letnia cyklistka, wjechała wprost przed jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

W poniedziałek, 19 kwietnia o godzinie 15:00 poddębiccy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letnia rowerzystka zjechała z chodnika na jezdnię i wykonała nagły manewr skrętu w lewo, wjeżdżając wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku Peugeota. Pojazdem kierował 45-letni mieszkaniec województwa pomorskiego - relacjonuje sierż. Beata Orłowska z KPP w Poddębicach.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, w wyniku odniesionych obrażeń 76-latka poniosła śmierć. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego peugeotem. Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania i przestrzeganie obowiązujących przepisów na drodze. Równie ważny jest stan techniczny i prawidłowe wyposażenie roweru. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie własnym, dlatego każdy rowerzysta i pieszy powinien nosić odblaski i zadbać o to, by być widocznym na drodze - dodaje sierż . Beata Orłowska.

Na miejscu zdarzenia pracowały także dwa zastępy JRG Poddębice. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem.