wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Opoczno. Nie żyje 48-letni mężczyzna

policja-trojkat-no_20200405-113346_1

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 48-letni mieszkaniec Łodzi.

Do zdarzenia doszło 11 maja o godz. 3.30 w miejscowości Zameczek (gm. Opoczno). Na tę chwilę nieznane są dokładne przyczyny tragedii. Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Fiata Doblo, z nieznanych na tę chwilę przyczyn, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w znak drogowy, a następnie w przydrożne drzewo.

- Kierowca z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do opoczyńskiego szpitala. Niestety pomimo wysiłków lekarzy 48-latek zmarł - mówi asp. szt. Barbara Stepień z KPP w Opocznie. - Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady. Pojazd, którym poruszał się 48-latek został także zabezpieczony do oględzin i dalszych badań.

Sprawę pod nadzorem prokuratora prowadzą opoczyńscy policjanci.

- Prosimy kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy aby dostosować prędkość do warunków drogowych, ukształtowania terenu. Odpowiedzialny kierowca powinien także zadbać o swój stan psychofizyczny. Jeśli podczas jazdy poczujemy znużenie, zmęczenie, warto się zatrzymać, odpocząć - apeluje rzeczniczka opoczyńskiej policji.

fot. KPP w Opocznie