wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w miejscowości Cieślin. Samochód dachował, nie żyje jedna osoba

240-130501
fot. KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 91. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 40-letni pasażer seata.

Do wypadku doszło 26 maja 2021 roku po godzinie 0:15 na drodze krajowej numer 91 w miejscowości Cieślin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letnia kierująca seatem toledo jechała w kierunku Niechcic. Podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego utraciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego seat dachował. 40-letni pasażer seata na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia. Kierująca seatem została przewieziona do szpitala. 25-latka była trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.


Policjanci przypominają, że manewr wyprzedzania jest jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze. Decydując się na ten manewr należy uwzględnić wiele czynników, aby zachować bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie kierowcy, gdyż zawsze podczas wyprzedzania może dojść do nagłej zmiany sytuacji na drodze. Dlatego czasem warto zrezygnować z wyprzedzania i dojechać do celu wolniej ale bezpieczniej.

Źródło: Policja Łódzka