wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w Przedborzu. Ciężarówka potrąciła rowerzystę, mężczyzna zginął na miejscu

216-110485
(fot. KWP w Łodzi)

Dzisiaj, 19 marca, przed godziną 12:00 na drodze krajowej nr 42 (173 kilometr) w Przedborzu doszło do tragicznego wypadku.

Z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, samochód ciężarowy potrącił rowerzystę. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Ciągle trwają czynności policji i prokuratury, mające na celu wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku.

Komunikat Policji:

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na DK 42 w Przedborzu. Zginął 62-letni rowerzysta potrącony przez ciężarówkę włączającą się do ruchu.

19 marca 2020r po godz.11.00 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Przedbórz na ulicy Koneckiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kierujący cysterną volvo wyjeżdżając ze stacji paliw z nieustalonych przyczyn najechał na rowerzystę.

62-letni mężczyzna kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków tego wypadku. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają radomszczańscy policjanci.

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną uwagę na drodze, zwłaszcza podczas wykonywania wszelkich manewrów. Kierowcy powinni uważnie obserwować otoczenie pojazdu, a piesi i rowerzyści pamiętać o ograniczeniu widoczności. Jest to szczególnie ważne w dużych ciężarówkach, gdzie gabaryty pojazdu znacząco ograniczają pole widzenia. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.