wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w Rudzie. Nie żyje jedna osoba

Tragiczny wypadek w Rudzie. Nie żyje jedna osoba
fot. KP PSP Wieluń

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Ruda. Zginał 69-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2020 roku około godz. 5:20 w Rudzie na ul. Rudzkiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący Nissanem Micra 69-latek, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych dotąd przyczyn, zjechał z jezdni na prawą stronę, gdzie uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.

- W wyniku uderzenia auto przemieściło się ponownie na jezdnię, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym Fordem Focusem, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego - informują policjanci z KPP w Wieluniu.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe, w tym trzy zastępy straży pożarnej - dwa JRG Wieluń i jeden OSP.

- Działania zastępów straży polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu burzącego, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz transporcie do karetki pogotowia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zebraniu plamy oleju przy użyciu sorbentu - dodają strażacy.

69-letni kierujący Nissanem na skutek poniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji, poniósł śmierć. Policjanci pod nadzorem prokuratury badają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zobacz zdjęcia: