wersja testowa serwisu

Trudne warunki na drogach w powiecie. Policja apeluje o ostrożność

Trudne warunki na drogach w powiecie. Policja apeluje o ostrożność
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zmienna aura pogodowa, topniejący śnieg i obniżające się temperatury w porach nocnych nie są sprzymierzeńcem bezpieczeństwa na drogach. Dostosujmy prędkość do warunków, zachowajmy czujność i nie dajmy ponieść się brawurze.

Tylko 19 stycznia dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o dwóch wypadkach drogowych i 11 kolizjach, które miały miejsce na terenie miasta i powiatu. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala.

- Apelujemy o zachowanie zasad ruchu drogowego oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach. Zmienna aura pogodowa, a w szczególności topniejący śnieg, błoto poślizgowe i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia staje się bardzo śliska. W takich warunkach o wiele łatwiej o utratę przyczepności i trudności z hamowaniem. Za kierownicą zachowajmy czujność. Zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu, a w szczególności na pieszych. Zmęczenie, zły nastrój i pośpiech zdecydowanie wpływają negatywnie na naszą koncentrację w trakcie podróży. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - apelują policjanci.