wersja testowa serwisu

Trudno sytuacja po nawałnicach. Władze powiatu kutnowskiego zapowiadają pomoc

218488105_137438028505064_2426998232519296332_n
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Dzisiejszej nocy nad powiatem kutnowskim przeszła niszczycielska nawałnica. Mimo ostrzeżeń i zaleceń, jakie zostały wydane, nie udało się uchronić wszystkich przed skutkami tego groźnego frontu. Generował on silne opady deszczu, gradu, ogromną ilość wyładowań atmosferycznych oraz wiatr osiągający prędkość w porywach ponad 110km/h. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy m.in. w gminach: Kutno, Bedlno, Krośniewice, Nowe Ostrowy, Oporów oraz Żychlin.

Z otrzymanych informacji wynika, że najbardziej ucierpieli mieszkańcy gminy Bedlno i Żychlin. Żywioł łamał drzewa jak zapałki, zrywał dachy z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych i powalał słupy energetyczne.

W najbardziej stratnych gminach tj. Bedlno i Żychlin Starosta Daniel Kowalik oraz Członek Zarządu Powiatu Tomasz Walczewski przeprowadzili wizję lokalną. Ponownie w ramach pomocy pokrzywdzonym przekazali plandeki, które doraźnie pomogą poszkodowanym w walce ze skutkami intensywnej burzy.

- Bardzo ubolewam z powodu konsekwencji dzisiejszych nawałnic. Niestety nie można wygrać z żywiołem, ale czuję się w obowiązku pomocy mieszkańcom powiatu. W ramach naszych możliwości, będziemy starali się pomagać poszkodowanym i na pewno nie pozostawimy ich bez wsparcia – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- Z naturą nie ma żartów, o czym przekonaliśmy się minionej nocy. Jesteśmy głęboko poruszeni losem mieszkańców, którzy ponieśli olbrzymie straty w wyniku nawałnicy. Jako jednostka samorządowa dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować skutki niszczycielskich zjawisk pogodowych – dodaje Członek Zarządu Tomasz Walczewski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie