wersja testowa serwisu

Trwa Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Przed nami kolejne koncerty

204728314_10158224620787083_8394126683950293130_n

Przed nami kolejny weekend z emocjami w ramach 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". W sobotę (31 lipca) koncert odbędzie się w Lutomiersku, natomiast w niedzielę (1 sierpnia) w Zgierzu.

LUTOMIERSK, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Klasztor Księży Salezjanów, ul. Mikołaja Kopernika 3

Słuchacze sobotniego koncertu w Lutomiersku przeniosą się do epoki odrodzenia dzięki występowi zespołu poprzecznych fletów renesansowych La Viva Fiamma. Jest to obecnie jedyny tego rodzaju zespół w Polsce. Tworzą go studenci klas historycznych fletów poprzecznych i podłużnych łódzkiej Akademii Muzycznej.

ZGIERZ, Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Plac Jana Pawła II 11

W zgierskiej farze muzykami Orkiestry Filharmonii Łódzkiej zadyryguje w niedzielę Krzysztof Kamiński, na co dzień pierwszy fagocista tego zespołu, ale także profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, solista, pedagog i dyrygent. Jako solistki wystąpią Ewelina Zawiślak – flet, i Beata Kamińska – harfa. Na program koncertu złożą się utwory o zróżnicowanym charakterze i stylu. Jeden z nich nawiązuje do historii Filharmonii Łódzkiej poprzez osobę kompozytora – Henryka Czyża, który dwukrotnie był kierownikiem artystycznym i pierwszym dyrygentem tej instytucji. „Canzona di barocco" nawiązuje do pełnego skupienia i dostojnego stylu barokowego, choć uważnemu słuchaczowi nie umkną cechy stylu XX wieku.

Szczegóły w zapowiedzi filmowej: