wersja testowa serwisu

Trzy kolizje w czwartkowy poranek na drogach w powiecie opoczyńskim

Policja3

Choć mamy już kalendarzową wiosnę, to jednak aura potrafi zaskoczyć i być kłopotliwa. Poranek 8 kwietnia przywitał kierowców obfitymi opadami śniegu, przygruntowymi przymrozkami powodującymi gołoledź, co w połączeniu z nadmierną prędkością bez wątpienia miało wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. 

W czwartek, 8 kwietnia na terenie powiatu opoczyńskiego policja odnotowała trzy kolizje drogowe. We wszystkich przypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 6.30 w Anielinie. 74-letni kierowca Nissana nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i w konsekwencji wjechał do przydrożnego rowu. Dziesięć minut później, o godz. 6.40, w miejscowości Kamień (gm. Sławno), 33-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, kierując Toyotą, nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim pojazdu marki Kia Sportage i w ten sposób doprowadził do kolizji. Praktycznie w tym samym czasie, 33-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą w miejscowości Dzielna, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

We wszystkich przypadkach uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Na szczęście, w wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał.

- Apelujemy, by kierowcy dostosowywali technikę jazdy do aktualnych warunków drogowych. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! - mówi asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.