wersja testowa serwisu

Turystyczne niedziele w Łódzkiem. Startuje nowy projekt

pociag2

Spalski czy Bolimowski Park Krajobrazowy? Góra Kamieńska czy może Pasieka w Lipce? Zapraszamy na wycieczki po regionie łódzkim! Koleją albo autokarem, z przewodnikami, po najbardziej urokliwych zakątkach regionu! Otwieramy sezon na Turystyczne Niedziele w Województwie Łódzkim!

Jest to cykl promocyjnych przejazdów pociągami i niskoemisyjnymi autobusami do miejsc ciekawych przyrodniczo. Wycieczki adresowane są do mieszkańców regionu, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca Łódzkiego. W ramach każdego wyjazdu zapewniany bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

Projekt jest dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bo każda wycieczka będzie realizować działania edukacyjne i promować wartości ekologiczne.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej turystyczneniedziele.lodzkie.pl. Pierwsza wycieczka już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zapisy będą możliwe do piątku (9 lipca) do godz. 12:00 za pośrednictwem podanej strony.

HARMONOGRAM WYJAZDÓW
· 11.07 - Spalski PK
· 25.07 – Góra Kamieńska / Giganty Mocy
· 08.08 – Bolimowski PK
· 22.08 – ZOO Safari w Borysewie
· 05.09 – Pasieka w Lipce
· 19.09 – Zagroda Edukacyjna Konarzew