wersja testowa serwisu

Tydzień patriotyczny w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie

Tydzień patriotyczny w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie

​Z okazji Narodowego Święta Niepodległości co roku w naszej szkole odbywała się uroczysta akademia. W tym roku sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, jednak uczniowie wraz z nauczycielami znaleźli sposób na uczczenie tej ważnej dla Polski rocznicy.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu". W dniu 10 listopada o godz. 11:11 dzieci z przedszkola oraz klasy „O" wspólnie zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego".

W ciągu tygodnia uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce patriotycznej. W trakcie zajęć wspólnie z nauczycielami podejmowali rozmowy na temat symboli narodowych. Uczniowie sprawdzali, co działo się w Kutnie w 1918 roku oraz szukali informacji o dziejach swojej rodziny.

Dzieci oglądały film o Józefie Piłsudskim oraz wirtualnie odwiedziły dom Marszałka rozwiązując przy tym zawarte tam zagadki.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w „Konkursie Wiedzy o Polsce" oraz „Festiwalu Piosenki Patriotycznej".

Aby w pełni uczcić dzień 11-ego listopada dzieci zobowiązały się zadbać, by w ich domach została zawieszona flaga.

W tym dniu na fanpage'u szkoły pojawiały się informacje dotyczące Święta oraz zaproszenia do wspólnych działań. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w „Krakowskiej Lekcji Śpiewania - Droga Niepodległości 2020" lub wziąć udział w konkursie „Pamiętajmy o Bohaterach!, czyli historia zapisana w lasach" organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.

Był to bardzo intensywny, lecz i radosny czas wspólnego świętowania. 

Zobacz zdjęcia: